Důležitá změna žebříčku hodnot

 Vzpomínám si, že jako náctiletí jsme si s kamarádem často do večera vypravovali naše přání a sny. Jaký bychom si přáli život, až budeme dospělí. Přál jsem si tehdy hlavně hodnou a hezkou ženu, dům, dobrou práci v kanceláři,  plat 20 tis (tehdy to ještě byly peníze a já s inflací nepočítal 🙂 ), děti a pak už příjde kýžené štěstí a  trvalý spokojený stav po zbytek života.

 Stejným způsobem podle hodnot společnosti jsem přistupoval ke svému životu. Teď si zpětně uvědomuji, že většinu těchto hodnot jsem převzal nevědomě už jako dítě. Přijal jsem je za své a stejně tak jim věřil.

 Ve svých 28 letech se mi v podstatě všechno splnilo, ale já si toho ani nevšiml. Člověk by očekával, že když ten den D přijde, tak se dostaví pocity blaha, štěstí a naplnění. Bohužel, nebo možná bohudík pro Ty, kteří to mají podobně nastavené a ženou se za dosažením podobných „cílů“.

 Přestože jsem od dětství trpěl nízkým sebevědomím, pocity viny, kdy trest na sebe nenechával dlouho čekat, má dětská přání se splnila, život mi ukázal, že jsem tvůrce.

 Postavil jsem na piedestal materiální hodnoty a vlastnění čehokoli, majeteku, peněz, partnera. Očekával jsem, že s jejich dosažením se dostaví pocit spokojenosti a štěstí. Tyto hodnoty jsem postavil nad Lásku a Svobodu a to se mi také začalo v životě manifestovat.

 Na základě mých „dětských“ přání a společenských hodnot, jsem si vytvořil prostředí, kde podle mé zkušenosti  pro lásku a svobodu není mnoho prostoru.

Vděčnost

  Přesto jsem rád, že dnes mám práci, která mě živí, krásnou ženu, která mě většinou 🙂 chápe, zdravé děti, byt i zbytky času na zamýšlení se…  Neberte to tedy, jako rouhání, vím, že spoustu lidí nemá vůbec prostor se zastavit, musí dnes a denně řešit základní životní potřeby, ale právě proto poukazuji na to, že je těžké udržet si v našem prostředí lásku a štěstí.

Rád bych za sebe do světa nahlas řekl, pro mé děti a pro všechny, kdo to chtějí slyšet:

 „Cesta, kterou jsem kráčel a hodnoty, které jsem uznával NEPODPORUJÍ  šťastný život.“

 Dnes je mým záměrem prožívatcítit  Lásku, Svobodu, Přírodu, uctít a porozumět všemu živému. To je můj nový směr, mé hodnoty i můj cíl, ke kterému se chci postupně přibližovat.

 Vím, že to může spoustu lidí dráždit, vzletné řeči o Lásce, ale já jiná výstižnější slova neznám. Třeba vy pro sebe najdete jiné hodnoty. Také neříkám, že to mám všechno zmáklé, možná naopak, klopýtám, pletu se, mám strach, ztrácím se, ale už vím kam chci dojít.

 Jsem přesvědčen, že je třeba to zkusit jinak, pokud chci jiné výsledky. Rád bych vyměnil spěch, únavu, stres, strach nebo soupeření (…těm se myslím daří v našem prostředí dobře) za jiné prožitky.

 Když se nám podaří společně vytvořit prostředí, které bude podporovat lidskou individualitu, prostředí, které osvobodí naší mysl i naše těla. Pak jsem přesvědčen, že lze stvořit ráj na zemi a žít v něm stále v našich dětech.

Pro celé lidstvo je nesmírně důležité změnit žebříček hodnot, setrvávání na cestě materiálna, technického pokroku a ekonomického růstu může dočista zničit vše co má pro život člověka skutečný smysl.

 Změna věřím už začala… vize SVOBODNÉHO DOMOVA

Na stránkách www.svobodny-domov.cz jsme pro vás připravili  ePrůvodce I. etapou cesty za Svobodným Domovem – Poznání svého pravého záměru, který si můžete bezplatně stáhnout ZDE >>.

A ještě jako žhavou novinku pro vás mam i dokončenou II. etapu cesty – Hledáme místo pro život aneb jak si zajistit pozemek pro stavbu domu , více informací zde >> .

Děkuji za vaše komentáře pod článkem i za případná sdílení.

Petr Vytlačil
Jsem stavař a nadšený propagátor vědomého stavění v souladu s přírodou. Rád bych ukázal, že je možné, dělat věci jinak, než je "běžné", ušetřit si tím peníze, vyvarovat se stresu a žít tak naplněnější život. >Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře