Jak zvýšit odolnost rajčat proti plísni, spálení sluncem a škůdcům

Recept na nálev, který vám níže popíšu, pochází od starší ženy z vnitrozemí Bulharska, která  dělá tuto kůru u svých rajčat 2x až 3x za sezónu. Od doby co ji u svých rajčat provádí, netrpí rajčata na plísně, ani když v daném roce hodně prší. Svá rajčata sklízí až do konce října a to i v letech, kdy je studený podzim a hodně prší. Uvádí, že rajčata jsou chutnější, šťavnatá, nenapadají je ani jiní škůdci a velké slunce je tak snadno nespálí.

Budu rád, když mi napíšete, jaká byla vaše sklizeň, jestli i vy s nálevem zaznamenáte takové úspěchy v našich podmínkách.

POSTUP NA PŘÍPRAVU NÁLEVU:

2,6-2,7l  odstáté vody bez chlóru

100g droždí (rozpustit v teplé vodě)

1/2 hrnku cukru

Všechno se smíchá v jedné nádobě a přikryje se gázou. (občas promíchejte)

Jakmile obsah  začne fermentovat, je hotovo.

Samotná kůra probíhá následovně:

Naberete 1 hrnek zfermentovaného „droždí“ a rozředíte ho  do 10 l vody.  Tímto nálevem zalíváte. Na každý keřík rajčat cca jeden litr nálevu.

Celou kůru můžete aplikovat na svá rajčata 2x až 3x za rok.

Těším se i na vaše zkušenosti a ohlasy pod článkem, jak kůra z droždí funguje Vám.

Těm z Vás, kteří ještě nemají svojí vlastní zahradu, ale rádi by si jí v budoucnu pořídily, aby mohli pěstovat vlastní úžasnou zeleninu na vlastní půdě, doporučuji navštívit stránky www.svobodny-domov.cz. Na stránkách mimo jiné naleznete dokončenou II. etapu cesty za Svobodným Domovem na téma Hledáme místo pro život aneb jak si pořídit pozemek vhodný pro stavbu domu.

A jako čerstvá NOVINKA je pro vás nachystána také III. etapa cesty za Svobodným Domovem, velmi zásadní ebook:  JAK VYBRAT VHODNÝ DŮM aneb co všechno byste měli vědět,  než si začnete hledat projektanta. Více informací ZDE.

Petr Vytlačil
Jsem stavař a nadšený propagátor vědomého stavění v souladu s přírodou. Rád bych ukázal, že je možné, dělat věci jinak, než je "běžné", ušetřit si tím peníze, vyvarovat se stresu a žít tak naplněnější život. >Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře
 • NOVINKA – ePrůvodce cestou za Svobodným Domovem

  Každý člověk, zvíře i rostlina potřebuje ke svému spokojenému životu určitý prostor, místo s pro něj vhodnými podmínkami PRO ŽIVOT. A to je přesně ono, to na čem skutečně záleží! Toto je třeba poznat! I s tímto Vám pomůže náš ePrůvodce. Finanční dar za stažení ebooku není podmínkou, je dobrovolný na základě férové individuální hodnoty, kterou sám uzná každý čitatel až po přečtení ebooku.

 • Zpracování a ochrana osobních údajů

  Stisknutím tlačítka „Souhlasím…“, souhlasíte s tím, že Vám pošlu na vložený email výše zmíněný ebook  a dále vám budu posílat jen emaily se stejnou nebo příbuznou tématikou – tedy zajímavým obsahem stavebnictví, zakládání Svobodných Domovů a Rodových statků a souvisejících témat.

  Pro získání ještě potvrďte ověření emailu, které vám bude do schránky ihned odesláno. Emaily Vám nebudu zasílat moc často. Pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.

 • eBook DÁREK PRO VÁS

  1 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ RADA, JAK UŠETŘIT PŘI STAVBĚ RODINNÉHO DOMU, díky které můžete ušetřit statisíce, aneb nad čím je dobré se zamyslet, než se rozhodnete stavět svůj nový dům. Zjistíte, čím je třeba začít, pokud chcete mít svobodný a zdravý Domov. Úděláme společně první 2 krůčky na cestě k vašemu SVOBODNÉMU DOMOVU.

 • Nejnovější příspěvky
 • Najdete nás na facebooku